Tercüme Ekibimizle Tanışın

 

Turkish Help Center, profesyonel ve kaliteden asla ödün vermeyen çeviriler üretme konusunda geniş deneyime sahip yüksek nitelikli İngilizce :: Türkçe çevirmenlerden oluşan bir ekibe sahip olmaktan gurur duymaktadır.

Uzman çevirmenlerimiz Türkiye ve ABD merkezlidir ve ihtiyaç duyduğunuz her yerde sizinle çalışmamıza olanak tanır.

Sema Alpaytac
Sema ALPAYTAC

Kurucu ve Yönetici
 

Yeminli Tercüman / Florida Mahkeme Tercümanı
Florida Noteri 

Ford Motors ve Gillette Company gibi tanınmış çok uluslu şirketlerde profesyonel deneyim kazandıktan sonra, Türkçe ve İngilizce öğretimine ağırlık vererek akademiye adım attı.

2014'ten bu yana Miami, Florida'da ikamet ediyor.

Miami-Dade ve Broward County Mahkemelerinin yanı sıra, Federal Mahkemelerde de Tercüman olarak görev yapıyor.    

Aydan AÇIKALIN

Serbest Çevirmen

Farklı bir yol izlemeye karar vermeden önce iş dünyası ve dış ticarette 20 yılı aşkın süre çeşitli sektörlere hizmet vermiş ve önemli deneyimler kazanmıştır. 

10 yılı aşkın süredir çeviri / yerelleştirme tecrübesi ile  (İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce) titizlik gerektiren uzmanlık branşlarına odaklanmıştır. 

  • Yasal sözleşmeler, tanıtım materyalleri, broşürler

  • Basın Duyuruları

  • Danışmanlık firmaları için iş raporları

  • Yıllık raporlar

  • Teknik kılavuzlar

  • Web sitesi çevirisi ve yerelleştirme

Aydan_Acikalin.JPG
Esra Alpaytac ORHON

Tercüman/Danışman (Tampa, FL)

Robert Koleji'nden mezun olmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nden (Siyaset Bilimi Lisansı - onur derecesiyle) mezun oldu. MBA'ini Washington DC'deki Georgetown Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme Yönetimi konusunda yaparak uzmanlaştı.

30 yılı aşkın profesyonel kariyerinde, alanında ulusal bir lider konumunda olan kendi danışmanlık/eğitim şirketini hayata geçirmiş ve yönetmiştir.

Esra, GYO'lar (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı), Emlak İşlemleri, Bankacılık ve Finans konularına odaklanmaktadır. Hem yerel, hem de uluslararası yatırımcılarla çalışarak, bu alanda zengin bir bilgi birikimi ve uzmanlık edinmiştir. Esra, Florida Lisanslı Emlak Danışmanı'dır ve ayrıca CIPS (Sertifikalı Uluslararası Mülkiyet Uzmanı) ünvanına sahiptir.

 

Turkish Help Center müşterilerine, global çapta Danışman olarak hizmet vermektedir.

Esra ALPAYTAC.jpg
Merve GÜVEN

Tercüman (Miami, FL)

Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim görmüştür. 2014’ de üniversitenin değişim programı ile Güney Kore’ de bulunan Soongsil Üniversitesi’nde öğrenimine devam etmiş ve 2016 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

İş hayatına Woongjin Eversky firmasında tercüman olarak başlamış ve şirketin üst düzey yöneticileriyle çalışmıştır. Tercümanlık işine ek olarak insan kaynakları uzmanlığı da bulunmaktadır. Aralık 2018’ de Amerika’ ya yerleşmiş ve Temmuz 2021’ den itibaren Turkish Help Center bünyesinde çalışmaktadır.

Merve Güven.png
Melike GÖKÇE

​Tercüman (TR)
 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Tercümanlık eğitiminin yanı sıra Pedagojik Formasyon ve Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifikasına sahiptir. Kısa bir dönem müşteri temsilciliği yapmış ve Freelance olarak şirketlere tercüme hizmeti vermiştir.

 

Mart 2021’den itibaren Turkish Help Center Ekibine katılmıştır.

Melike Gökçe.png